Чому вовки дзвоника бояться: Казка

Служила у станового поліцейського лисиця і службу свою старанно виконувала. Правда, невідомо, ким і як вона служила, — може, курей йому до обіду доставляла або ще що.

Одного разу становий поліцейський каже лисиці:

— Проси в мене чого хочеш за свою службу. Що не попросиш — все тобі дам!

Думала, думала лисиця, чого б попросити, й надумала.

— Дайте мені, — каже, — свій дзвіночок, щоб, коли я де пройду, всі мене боялися, як самого пана поліцейського станового.

Становий погодився. Дав їй свій дзвіночок, та й каже:

— Дивись не загуби його! А загубиш або віддаси кому, я з тебе шкуру спущу!

Побожилась лисиця, що нікому не віддасть і не загубить, і пішла собі гуляти по білому світу.

Хто тільки не почує дзвіночок — все лякаються і дають лисиці все, що вона не скаже.

Провідав вовк про те, що лисиця добула собі у станового дзвоник і що всякий її боїться і дає їй все, чого вона тільки забажає. Ось приходить він до лисиці і просить хоч на годинку цей дзвіночок. Не хотіла лисиця давати, та дуже вовк її просив.

— Ну вже гаразд, кум, — погодилася лисиця, — на, бери, якщо загубиш, поплачеш тоді. Становий за цей дзвіночок з нас обох шкуру здере!

Взяв вовк дзвіночок, та й побіг швидше роздобути собі чогось. Прибіг він в поле до пастухів:

— Мене, говорить, — становий прислав, щоб ви йому дали кращого барана, а не дасьте, так він сам зараз приїде і вас в холодну тюрму посадить!

Не повірили йому пастухи і давай його бити. Нацькували на нього собак, били, били і дзвіночок забрали. Пропав дзвіночок. Заплакав вовк, пішов до лисиці і розповідає їй, так, мовляв, і так. Заплакала і лисиця, та що вже тут поробиш? Шукай вітру в полі дзвіночок станового. З того часу, як тільки вовк почує дзвіночок, думає, що це становий їде його шукати. І, ледь живий від страху, біжить світ за очі.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Чому вовки дзвоника бояться":
Залишити відповідь

Читати казку "Чому вовки дзвоника бояться" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.