Цап та коза: Казка

Пішов цап за ликами, коза по орішки; прийшов цап із ликами, кози з орішками ніт та ніт. «Добре, козо, буде: нашлю на тебе вовка!»

Вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, вовче, буде: нашлю на тебе люди».

Люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, люди, буде: нашлю на вас ведмедя».

Ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, ведмідь, буде: нашлю на тебе дуба».

Дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, дубе, буде: нашлю на тебе топор».

Топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, топор, буде: нашлю на тебе камінь».

Камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, камінь, буде: нашлю на тебе огонь».

Огонь не йде каменя налить; камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре огонь, буде: нашлю на тебе воду».

Вода не йде огню лити; огонь не йде каменя палить; камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, водо, буде: нашлю на тебе вола».

Віл не йде води пити; вода не йде огню лити; огонь не йде каменя палить; камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, воле, буде: нашлю на тебе довбню».

Довбня не йде вола бити; віл не йде води пити; вода не йде огню лити; огонь не йде каменя палить; камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, довбне, буде: нашлю на тебе черви».

Черви не йдуть довбні точить; довбня не йде вола бити; віл не йде води пити; вода не йде огню лити; огонь не йде каменя палить; камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, черви, буде: нашлю на вас кури».

Кури не йдуть червей їсти; черви не йдуть довбні точить; довбня не йде вола бити; віл не йде води пити; вода не йде огню лити; огонь не йде каменя палить; камінь не йде топора тупить; топор не йде дуба рубать; дуб не йде ведмедя бить; ведмідь не йде людей гонить; люди не йдуть вовка бити; вовк не йде кози їсти; кози з орішками ніт та ніт. «Добре, кури, буде: нашлю на вас шульпік».

Шульпіки до курей, а кури до червей, а черви до довбні, а довбня до вола, а віл до води, а вода до огню, а огонь до каменя, а камінь до топора, а топор до дуба, а дуб до ведмедя, а ведмідь до людей, а люди до вовка, а вовк козу знайшов та й з лісу пішов.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Цап та коза":
Залишити відповідь

Читати казку "Цап та коза" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.