Езоп – Віл і цап

Бродив якось віл темним лісом, шукаючи паші. Аж раптом з гущавини вискочив лев і кинувся до нього. Бідолашний віл дременув щодуху і вмить зник за деревами. Не встиг лев його схопити.

А той мчав, як навіжений. Коли це впала йому в око печера, що ховалася в густих заростях.

«Якщо я в неї влізу,- подумав віл,- то я врятований. Спробую щастя».

Підбіг до печери й пропхався всередину. Вона була простора* тільки вхід тісний. Але жив у ній цап. Як побачив він переляканого вола, що й досі трусився, грізно закричав:

– Чого тобі треба в моїй печері?

Віл мовчав, не відриваючи очей від входу.

– Ти чуєш чи ні?- не вгавав цап.- Чому зайшов, не спитавши? Це моя оселя! Іншим сюди – зась! Забирайся геть, та мерщій!

Віл ані пари з вуст. Бо що відповісти? Скажеш – сварка може спалахнути, лев почує- адже він десь поблизу шастає. Тож і мовчав віл, а цапа те дратувало дедалі дужче.

– Як не вийдеш сам, то я тебе вижену!

Та й ну штрикати вола рогами! А той і не ворухнеться. Стоїть та дослухається, що надворі діється. А бородань своєї править:

– Геть з моєї печери!

Урвався волові терпець, повернувся він до цапа, подивився, подивився та й каже:

– Чи не забрав ти собі в голову, цапе, що це я тебе так налякався? Ба ні! За мною гнався лев – ось кого я боюся! Та хай він тільки звідси піде, отоді взнаєш, що таке цап, а що – віл. Зрозумів, цапе?

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Езоп – Віл і цап":
Залишити відповідь

Читати казку "Езоп – Віл і цап" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.