Каша з сокири: Казка

Одного разу йшов собі солдат через село і застала його в дорозі ніч. Постукав він в хату і каже:

– Пустіть переночувати доброго солдата.

– Заходи служивий – відкрила йому двері старенька.

– А чи не буде у вас, бабцю, перекусити чого? – питає солдат. А в бабки припасів багацько було, та тільки жадібна вона була дуже і пожаліла для солдатика їжі.

– Ох, – каже – немає чим тебе, синку, пригостити. Сама ще від рання нічого не їла, бо ж нема що!

Солдатик ж бачить що хатка не бідна і тим часом примітив сокирку що собі коло дверей висіла, та й каже: – То не біда, бабусю, зараз он ми з сокири каші наваримо та й наїмось досита.

Бабуся тільки й руками розвела: – Кашу? З сокири? Як ж її варити?

– Несіть, хозяйко, казан – усміхнувся солдат і заходився розводити вогонь в печі. Бабуся принесла казан, служивий помив сокирку, поклав в казан, налив води і поставив на вогонь. А старенька сидить і очей з солдата не зводить – так їй цікаво. А він дістав ложку, помішує варево і пробує.

– Ну як, вже готова? – питає бабуся, а солдат відповідає – Вже майже, от тільки шкода солі нема.

– Сіль то в мене є – відповіла бабця, і принесла солі. Солдат посолив кашу і знову помішує собі. А бабця далі сидить і очей не зводить – цікаво ж бо! І знову питає – Ну як, готова вже? А солдат відповідає: – От би горстку крупи. Старенька побігла десь, принесла йому мішечок крупи і дивиться що ж він там робить. Солдат знову помішав кашу і каже: – Яка ж каша смачна! Ще б масла додати.

Принесла бабуся і масло. Солдат кашу маслом здобрив і сіли вони їсти. – Я такої смачної каші ніколи в житті не їла – каже бабця – але коли ж ми сокирку їсти будемо? А солдат відповідає тоді: – Не уварилась сокирка, я мабуть її з собою в дорогу візьму і ще на ній кашу зварю.

Ось так солдат і каші з‘їв і сокирку нажив.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (3 оцінок, середнє: 5,00 із 5)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Каша з сокири":
Залишити відповідь

Читати казку "Каша з сокири" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.