У Сполучених Штатах Америки коїться чортійщо!
І викликане це “чортійщо” не президентовою заявою про те, що робити надалі з атомною енергією, куди давати на схованку уран та інші речовини, що розщеплюються. До того “чортійщо” не спричинилася й та обставина, що державний секретар Даллес гаркнув на французький уряд, а французький народ узяв і не злякався.
Даллес кричить на Ланьєля та на Бідо:
— Ратифікуйте договір про європейську армію, а то я вам, сукини ви міністри, як поспускаю штани та як дам суверенітету, так ви відразу забудете своє французьке походження… Теж мені французи…
Так не ці, кажемо, події наробили страшного тарараму в Сполучених Штатах. Америки. А які?
Сміт і Маккарті побачили на вулиці у Вашінгтоні наш “Барвінок”.
Той наш симпатичний журнал “Барвінок”, що його ЦК ЛКСМУ видає для наших школярів молодших класів.
Як побачили Маккарті із Смітом наш журнал “Барвінок” на вулиці у Вашінгтоні в одному газетному кіоску, їх спочатку затіпало, а потім зафебеерило.
Вони до Гувера:
— Ґвалт! Пробі! Пропали! “Барвінок”! А Гувер не второпає:
— Гуду-юду, — питає,— “Барв’їнєк”? О’кей і гудбай “Барв’їнєк”? Що значить, що?
Маккарті аж пополотнів:
— От стара АРА, Гуверфебеер! Не знає, що таке “Барвінок”. А ще начальник охранки! Розтління малолітніх — от що таке “Барвінок”! Жодного в журналі пострілу! Жодного вбивства! Жодної ілюстрації, де б папаша давив мамашу, братик сестриці очі з лоба виколупував, а бабуся розпорола б дідусеві черево та печінкуселезінку в’язальними дротами тільки — штрик! штрик! штрик! Он який це, сер Гувер, журнал!
— А що ж там пишуть у тому, як його, “Барв’їнєку”? — перелякався Гувер.
— Про нові атомні речовини, що розщеплюються.
— О май год! Які?
— Комуніст Воронько, партизан-ковпаківець, винайшов нові розщеплювальні речовини, що дають зразу і атомну енергію, і водень. Він безсоромно їх перераховує:
У стіжку сховався заєць, В нього хліба є окраєць, Картоплина, горобина, Ще й зелена капустина.
Та не тільки вони, ті речовини, суть, а вже їх розщеплено. Розщепив їх відомий хімік Кроль. Послухайте:
Кроль закінчив капустину, Горобину, Картоплину, Навалився на окраєць…
— О май год! — заревів Гувер. — Конфіскувати! Негайно конфіскувати цей журнал “Барв’їнєк”!
— Та це ще не все! — репетував Маккарті.— Виявляється, що комуністи вирядили на аероплані цілу атомну експедицію у складі відомих атомників: Знайка, Незнайка, Поспішайка, Якосьбудька, Пончика і експериментального песика Бульки. Доведено, що як песика годувати ассошіейтедськими газетними “качками”, то песик починає гавкати воднем і розщеплювати на атоми навіть звичайнісінькі штани.
— О май год! Конфіскувати! Журнал “Барвінок” конфісковано.
А що ви гадаєте? Бойовий, войовничий і дуже для США небезпечний журнал. Пропагує, щоб дятли носили окуляри. Атомноводневик Михайло Стельмах так і пише:
По рецепту на базарі
Дятел вибрав окуляри…
У осінню хмуру пору
Хитрий жук зашивсь під кору.
Дятел глянув, сів на сук,
Носом тук —
І згинув жук.
От які то окуляри
Вибрав дятел на базарі!
А що ви гадаєте: сьогодні носом тук — згинув жук, а взавтра носом тук, а з Даллеса геть дух! Конфіскувать!
І бігають тепер, і метушаться по Вашінгтону, по Нью-Йорку, по всіх небрасках та оклахомах перелякані фебеерівці, хапають дітей та ікспроменями їх просвічують, чи не читали, бува, вони “Барвінка”.
…За одним рипом разом із “Барвінком” у СІНА конфісковано твори Гоголя, Щедріна, “Алгебру” Кисельова, журнал “Радянська жінка” і т. д. і т. ін.
Твори Гоголя конфісковано за те, що Микола Васильович писав про свиняче рило на Сорочинському ярмарку, а Щедрін пригвинтив одному правителеві замість голови органчика. Розуміється, у СІЛА сенатори подумали, що то про них написано. От і конфіскували!
Отаке коїться тепер у США…
А так узагалі, як сказав президент, “Сполучені Штати аж ніяк не є нерозумним або невеликодушним партнером”. Факт!