Притча про гудзик

Один чоловік вирішив був узятися за розум і робити добрі справи, аби врятувати свою грішну душу. Отак робив, робив – а змін на краще в собі не помічав.

Та якось ішов він вулицею – аж бачить: у бабці від одежини ґудзик відірвався і на землю впав. Чоловік подумав: «Що з того? У неї цих ґудзиків, напевне, видимо-невидимо! Не підіймати ж із землі? Дурниці якісь!» Проте він усе-таки нахилився і, крекчучи, підібрав того ґудзика. А затим наздогнав стареньку, віддав їй загублену річ і невдовзі забув про це.

І от настав час йому помирати. Опинившись на небі, побачив чоловік терези: на лівій шальці – скоєне ним зло, а на правій – анічогісінько, порожнеча! Засмутився неборака: «Ет! І тут не пощастило!» Та зненацька до нього злетів янгол і поклав на праву шальку ґудзика. 1 ота дрібнота переважила всі його лиходійства!

– Невже один-єдиний ґудзик переміг усе погане, що я накоїв? – здивувався чоловік. – Скільки добрих страв я переробив, а їх і не видно!..

– Вони розтанули через те, що ти пишався ними, – відповів йому янгол. – Натомість про ґудзик ти забув, тому він і врятував тебе від пекла!

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Притча про гудзик":
Залишити відповідь

Читати казку "Притча про гудзик" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.