Тітонька Грінліф та Білий олень: Казка

Тітонька Грінліф була зухвалою старенькою жіночкою з копною сивого волосся, яке стирчало у всі боки, як солома, та кривим носом. Вона жила в хаті, оточеній соснами, недалеко від Брукхейвена, і вона продавала рослинні ліки людям у місті. Здебільшого люди уникали її. Але не тоді, коли хтось хворів, бо говорили, що тітонька Грінліф – відьма. Її домашні засоби працювали занадто добре, щоб бути природними. Люди думали, що вона просила допомоги від диявола чи одного з його знайомих.

У Брукхейвені про тітоньку Грінліф багато шепотіли. Люди казали, що одного разу вона наклала закляття на свиней фермера після того, як він грубо заговорив з нею. Після того свині поздихали одна за одною. Одній видатній жительці міста тітонька Грінліф привиділась уві сні, а наступного ранку її дочка захворіла на гарячку і ледь не померла. Подейкували також, що тітонька Грінліф та її відьми-друзі переплили Атлантичний океан в яєчній шкаралупі і бешкетували з відьмами в Англії. Потім вони наклали заклинання на яєчну шкаралупу, щоб вона повернула їх назад до сходу сонця

На початку осені люди в місті заговорили про великого білого-білого оленя, якого бачили по ночах. Він блукав лісами біля Брукхейвена. За великою твариною полювало кілька мисливських компаній. Але кулі, здавалося, пролітали повз нього, і люди почали говорити, що це олень-привид. Приблизно в цей час у кількох жінок у місті почалися проблеми з виготовленням масла, а корови і свині почали хворіти і гинути. Люди звинувачували в цьому оленя-привида. Хоча кожен, хто зазнав неприємностей, перестрів тітоньку Грінліф того місяця.

Люди Брукхейвена зібрались на полювання, щоб переслідувати тварину. Вони пропадали у лісі цілий день і аж до ночі. Нарешті вони помітили білого оленя. Це був найбільший олень, якого вони коли-небудь бачили. Окрім того він був ще й швидкий. Вони не могли наздогнати його. Чоловіки зробили кілька хороших пострілів і поклялися, що принаймні один з них попав в оленя, але він просто продовжував втікати. Вони повернулися додому з порожніми руками.

Один місцевий фермер став одержимим білим оленем. Щоразу, коли він звільнявся від роботи, фермер брав свою зброю і йшов полювати в ліс навколо міста. Він бачив білого оленя кілька разів, але його постріли завжди, здавалося, міняли напрям. Нарешті, він вирішив, що білий олень повинен бути якоюсь відьмою. Фермер розплавив срібло, щоб виготовити кулі, а потім узяв рушницю і знову пішов полювати на білого оленя. Йому вдалося зробити три постріли своїми срібними кулями, і білий олень насправді почав кульгати так, ніби одна з куль поцілила в нього. Потім він випрямився і втік. Фермер простежив оленя майже до хати тітоньки Грінліф, але потім якось загубив його в темряві, що було дуже дивно, адже олень був чисто білим.

Наступного дня фермер дізнався, що тітонька Грінліф захворіла. З того моменту, як вона лягла в ліжко, місцеві сільськогосподарські тварини перестали вмирати, і сім’ї, у яких виникли проблеми з маслом, знову почали успішно справлятись. Менш ніж через тиждень тітонька Грінліф померла, і лікар, який доглядав за нею, сказав голові містечка, що знайшов у її хребті три срібних кулі.

Після смерті тітоньки Грінліф білого оленя-привида ніколи не чули і не бачили в Брукхейвені.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Тітонька Грінліф та Білий олень":
Залишити відповідь

Читати казку "Тітонька Грінліф та Білий олень" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.