Вовк та баран: Казка

Був колись вовк сильнішим за всіх звірів, і ніхто його здолати не міг. Зовсім погано стало — вовк мало не знищив усю звірину. Звірі на нього поскаржилися, і бог зробив так, що у вовка спина гнутися перестала. Але вовк так і залишився самим ненажерливим, як був.

Зібрали тоді звірі великий збори під проводом лева, щоб вовка судити. Усі на нього скаржилися, навіть птахи: кури і гуси, качки і фазани.

Настав час виносити вирок. Цар-лев і всі старшини почали опитувати звірів.

— Усі вимагають страти, — каже лев. – Хто проти?

І треба ж – баран проти!

— Це, — каже, — надто жорстоко.

А у звірів закон був такий: до смертної кари засуджувати лише одноголосно. Ну, якщо одностайності немає, довелося пом’якшити покарання. Засудили вигнати вовка та дружби з ним не водити. Так і вигнали вовка. Пішов він, потім озирнувся, бачить – слідом баран трясеться.

Подякував йому вовк за заступництво і пішли вони в дорогу разом. Ідуть через ліс, через поле. Баран то тут, то там трави щипне і ситий, а вовк туди-сюди озирається, чого б поїсти. Вже й травку щипати пробував, та черево трави не приймає — до м’яса звикло. Зрештою він накинувся на барана.

– Я ж тебе від смерті врятував! – кричить баран. — Чому ж ти кидаєшся на мене?

– Та тому, що ти баран! — сказав вовк. І з’їв його.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Вовк та баран":
Залишити відповідь

Читати казку "Вовк та баран" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.