Вовків шпиль: Оповідання

Ця місцевість була колись покрита непрохідним лісом. Там водилися всякі дикі звірі, а найбільше було вовків. Коло самого Вовкового шпиля не ступала колись людська нога. А коли Богдан Хмельницький готувався до повстання, то непрохідні хащі на Вовковому шпилі стали улюбленим місцем таємних нарад козаків. Там вони переховували свої гроші і зброю під корінням столітнього дуба. Богдан Хмельницький до самої смерті стояв за народ, хотів добра бідним людям.

Більше всього турбувало старого гетьмана те, що йому не вдалося перебити всіх панів, що вони можуть коли-небудь повернутися на Україну. Перед смертю Богдан покликав до себе найменшу дочку і розповів їй усі свої сокровенні мрії, розповів усе те, чого не міг сказати іншим. Сивий і немічний гетьман сказав доньці, де знаходиться таємне дупло в столітньому дубі. В тому дуплі він сховав свою булаву. Недалеко від дуба була закопана козацька зброя. Але щоб знайти місце схованки бойової козацької зброї, треба було стати на Петра о 9-й годині ранку на самому шпилі і куди буде падати тінь від голови, там і шукати зброю.

Хмельницький більше дорожив зброєю, ніж золотими скарбами. Він знав, що ця зброя згодиться внукам і правнукам у їх боротьбі з ворогами нашої батьківщини. Тому в найбільшому секреті він тримав цю схованку на Вовковому шпилі. Після того, як розповів про булаву в дуплі і зброю в схованці, Бощан Хмельницький ще з більшим секретом сказав дочці, для кого і для чого все це потрібно.

– Після моєї смерті, – сказав гетьман, – всякі гнобителі намагатимуться пограбувати і поневолити нашу країну. А щоб цього не сталося, треба організовано бити ворогів і сміливо боронити рідну землю.

Якщо люди самі не додумаються до цього, то тоді ти перекажеш їм мій завіт. А коли не повірять тобі, дочко, тоді ти дістанеш з дупла булаву і покажеш людям. Тоді вони повірять тобі. Потім булаву поклади на своє місце., Прихована зброя теж згодиться, щоб нею постинати пусті панські голови.

– Перед своєю смертю, моя дитино, все це ти розкажеш своїй доньці. А як не буде в тебе дочки, то перекажеш мої слова найбіднішій жінці, щоб вона вірно послужила народу. Такий мій заповіт тобі, моя дитино, всім трудівникам і нащадкам землі руської.

Кажуть, не один раз послужили людям порада і зброя Богдана Хмельницького. Гонта і Залізняк разом із дідом Тараса Шевченка били панів тією ж козацькою зброєю.

Польські пани довго копали землю на Вовковім шпилі, все шукали скарбів і зброї Богдана Хмельницького. Одного разу, коли пани копирсалися в глибокій ямі, до них підійшла жінка і сказала: “Не ви туди клали те, чого шукаєте, не вам його і взяти!” Поки паничі-копачі опам’яталися, то від тієї жінки і слід пропав.

У 1905 році, коли почалася революція, мій батько бачив і тримав у руках ту саму булаву Богдана Хмельницького. Батько говорив, що та булава була невелика, зверху обсипана дорогим камінням.

А зброя Богданова ще була дуже гостра і згодилася повстанцям в революцію 1905 року.

Зараз булава Богдана Хмельницького і деяка його зброя зберігаються в Києві у музеї.

На Вовковому шпилі ще не все розшукано, що могло б посвідчити про великі і славні діла Богдана Хмельницького.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Вовків шпиль":
Залишити відповідь

Читати оповідання (розповідь) "Вовків шпиль" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі оповідання, повесті та романи відомих авторів. Повчальні розповіді для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.