Як лось з лисичкою ногами мінявся: Казка

Одного разу зустрілися в лісі Лось і Лисиця.

— Що нового? — запитує Лисиця.

— Та нічого втішного, — каже Лось. — Вчора за мною мисливець гнався, а я своїми довгими ногами все за кущі перепинався. Ледве втік. Біда мені з такими ногами цибатими.

— Та й мені зі своїми короткими не солодко. То в траві заплутався, то кігтями за папороть зачеплюся. Давай ми з тобою, Лосю, ногами поміняємося.

— Давай! — зрадів Лось.

Так вони й зробили.

Наступного дня Лисиця побігла в село, щоб півника собі на вечерю украсти. Але де там! Хіба можна на цибатих Лосиних ногах під двері в курник підлізти! Так і подибала Лисиця назад у ліс голодна. Аж бачить: Лось на її коротких лапах незграбно підстрибує, хоче молоденьку гілочку осики дістати. Тільки ж не вдається небораку дострибнути.

— Нащо я ногами мінявся? — бідкається Лось. — Помру тепер з голоду.

Почула це Лисиця, зраділа, почала просити Лося знову ногами помінятися. Відтоді й зосталися в Лося дужі ноги з міцними копитами, а в Лисиці — короткі прудкі лапи з гострими пазурами.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Як лось з лисичкою ногами мінявся":
Залишити відповідь

Читати казку "Як лось з лисичкою ногами мінявся" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.