Як миша віддячила левові: Казка

Дрімав собі лев спокійно під деревом в лісі. Нараз надбігла миша і побігла по нім. Збудився лев і рикнув страшно із злості, що його збудила миша, зловив ю в лаби і держить.

«Як ти сміла мене будити? — гукнув громовим голосом на перестрашену мишу. — Заплатиш мені за тоє життям своїм!» — «Ах, пане мій і царю, — сказала покірненько перестрашена миша, — даруй мені тую провину… Що тобі прийде з моєї смерти?.. Будь милостив, даруй мені життя, а я тобі за то колись відплачуся!»

Засміявся страшний лев на таку бесіду миші і сказав:

«Ти дрібна, дурна… І як же ти мені можеш відслужитись?.. Іди до своєї діри! Марш!»

І пустив ю на волю.

Незадовго потім попався лев в сіті з реміння і шнурів, котрі люди на нього були наставили. Лев шарпався, злостився, но сітей порвати не міг. Заричав із злості сильно…

Рик той зачула миша — тая сама. Пізнала голос лева. Біжить і каже: «Чекай, царю мій і пане мій, я тебе вирятую!»

Побігла, закликала з п’ятдесят других мишей, самих свояків своїх, дітей і внуків, і каже: «Гризіть сіті, і я буду гризти!»

Кинулись миші з острими зубами на сіті і давай гризти! Гризуть, аж хрупотить. Не минула годинка — сіті були розгризені, і лев став знов свобідний, подякував мишці і пішов поважно в ліс…

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Як миша віддячила левові":
Залишити відповідь

Читати казку "Як миша віддячила левові" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.