Як старий вирішив зрити гору: Казка

Давним-давно жив один селянин. Будинок його стояв біля великої гори, а поля були за горою. Кожен день, відправляючись на поле, селянин, його діти і внуки повинні були обходити цю гору або праворуч, або ліворуч. Шлях виходив довгий, і половина часу йшла на дорогу. Щоразу всі злилися на гору, але вдіяти нічого не могли.

Але ось одного разу селянин зібрав усіх своїх синів, дочок і онуків і сказав:

– Гора, біля якої стоїть наш будинок, забрала в мене половину життя. Так само буде і у вас, у ваших дітей, у ваших онуків і правнуків. У всіх ця гора буде без користі віднімати півжиття. Не можна цього більше терпіти. Давайте зриєм цю гору. Тоді ми прямою дорогою будемо швидко доходити до свого поля. За час, який ми тепер витрачаємо на обхід гори, ми зробимо багато хорошого для себе і для людей. Що ви на це скажете?

Всі з радістю погодилися з дідом. Не погодилася тільки бабка, його жінка. Вона сказала:

– Хіба можна знести цю гору! Для цього не вистачить ваших життів.

Але всі разом заперечили їй:

– Ви тому говорите так, бабусю, що вам мало доводиться ходити в поле по цій довгій дорозі, – адже ви більше вдома сидите!

Слова бабусі нікого не переконали, і всі вирішили відразу почати роботу.

Сусіди в селі почули про цей задум, і одна вдова перша послала на допомогу свого молодого і сильного сина.

За ним прийшли на допомогу інші.

Тільки один старий, який вважав себе дуже розумним, тому що був багатий, заявив, що це безглузда справа.

– Ти задумав марну справу, – сказав він селянину. – Як ти, старий, сивий чоловік, міг додуматися до цього? За все твоє життя неможливо знести і однієї мільйонної частки цієї гори. А на вершині гори – величезні скелі. Хіба під силу людині впоратися з цими скелями?

Але селянин відповів йому:

– Знаю, що я старий і жити мені залишилося небагато. Але у мене багато синів, у яких є багато дітей, у дітей синів теж будуть діти, і так їх буде все більше і більше … А гора не росте. Якщо я відірву від неї шматочок, то інший не виросте. А якщо ми всі за неї візьмемося, хіба ми не здолаємо її? Прийде час, і людям вже не потрібно буде обходити цю гору – вони будуть ходити по прямій дорозі.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Як старий вирішив зрити гору":
Залишити відповідь

Читати казку "Як старий вирішив зрити гору" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.