Жаба боязкіша від зайця: Казка

Вийшов заєць з нори і подавсь добувать собі корму. Пробіг з гони місця, дивиться — біжить до нього вовк. Остановивсь, озирнувсь кругом — нема нікого. Заєць тоді почав щипать травку. Не довелося біднязі десять раз щипнуть трави, дивиться — підкрадається до нього лисиця. Заєць знов пустивсь тікать без оглядки. Біг, біг; поки скрився з очей од лисиці. Остановивсь, сів в бур’яні, прищулив вуха і лежить, важко дише. Не вспів іще гаразд опомниться, чує — в бур’яні щось зашелестіло. Заєць знов кинувсь тікать. Вибіг на чисту поляну, озирнувсь кругом — нема нікого. Він тоді з жалю і досади почав плакать і причитувать: «Навіщо я такий нещасний вродився? Всі мене зобиджають, всіх я боюсь, од всіх тікаю, не маю покою і на одну хвилину. Хоч би одна яка-небудь звірина боялась мене, і то б не так було досадно. Піду я до річки та утоплюсь; як так жить, так краще душу свою загубить».

Побіг заєць до річки топиться; добіг до берега, а там сиділа жаба, злякалась зайця, бульк у воду. Заєць остановивсь: «Е, стой! Є на світі такі, котрі мене бояться, і то живуть, а чого ж мені не жить?» Вернувсь заєць додому.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Жаба боязкіша від зайця":
Залишити відповідь

Читати казку "Жаба боязкіша від зайця" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.