Журавель і лисичка: Казка

Зустрілися журавель з лисичкою в лісі. Журавель каже: «Прийми мене, лисичко, на зимівлю, то я тебе научу літати». — «Добре», — каже лисичка. Прийняла його. От і жиють вони у лисиччиній норі.

Аж дізнались стрільці, що в норі жиють журавель з лисичкою. Стали вони розкопувати тую нору. Лисичка й каже до журавля: «Кільки в тебе думок?» — «Десять. — Журавель каже. — А у тебе кільки?» — «Їдна». А далі й знов каже лисичка до журавля: «Кільки в тебе думок?» — «Дев’ять. А у тебе кільки?» — «Їдна». Послі знов лисичка каже: «Кільки в тебе думок?» — «Вісім. А в тебе кільки?» — «Їдна». Так усе лисичка питає журавля, а той усе по їдній зменшує. А далі лисичка каже, — коли вже стрільці ближче почали копати: «Кільки, — каже, — у тебе думок?» — «Їдна, — одказав журавель. — А у тебе?» — «Їдна… Яка ж у тебе думка?» А журавель каже так: «Я ляжу поперед у норі і притаюсь. Буду наче неживий. Вони мене й візьмуть у руки, почнуть роздивлятись, то ти утікай. Вони кинуться до тебе — тоді й я полечу».

Докопалися стрільці до журавля, узяли його в руки та й кажуть: «От тобі й на! Лисиця задушила журавля… Киньмо його, то вже наш. Докопаймося ще до лисиці». Тільки вони це кажуть, а лисичка з нори — фіть! — пішла в ліс… А журавель — пр-рх! — полетів.

Ото й почали вони скликатися докупи, — журавель з лисичкою. Лисиця каже: «Куме!» А журавель: «Кумо!» Лисиця каже: «Куме!» А журавель: «Кумо!» Лисичка й каже: «Гов!»

Поскликалися вони докупи. Лисичка каже: «Научи ж мене літати за те, що я тебе перезимувала, — як у нас по уговору». — «Добре, — каже журавель. — Сідай на мене». Лисичка сіла на журавля, журавель піднявся вгору, так як з хату, пустив лисичку на землю та й каже: «А що, добре літати?» — «Добре!» Журавель спустився до неї та й каже: «Сідай на мене знов». Вилетів журавель так як з хату, пустив її й питається: «А добре літати?» — «Добре». — «Сідай же ще на мене». Лисичка сіла, а журавель піднявся з нею високо-високо так що й оком не бачити. Знов пустив лисичку та й питається: «А добре літати?..» Дивиться — аж тільки кісточки лисиччині лежать. Журавель і полетів собі.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Журавель і лисичка":
Залишити відповідь

Читати казку "Журавель і лисичка" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.