Моллі Ваппі: Казка

Жили на світі чоловік із дружиною і було в них так багато дітей, що прогодувати їх усіх вони не могли. Довелося їм відвести трьох дочок у ліс і там залишити. Дівчата блукали – блукали лісом, зголодніли, а вже почало смеркати. Нарешті, бачать — попереду вогонь горить, от вони і пішли на нього. Дісталися якоїсь хати і постукали у двері. З дому вийшла жінка і запитала:

— Чого вам треба?

Дівчата просяться:

— Дозвольте переночувати і дайте нам поїсти!

— Не можу, – сказала жінка. — Чоловік у мене велетень. Повернеться додому і вб’є вас.

Дівчатка стали її просити:

— Впустіть нас! Ми хоч трохи посидимо. І підемо раніше, ніж ваш чоловік повернеться!

Жінка впустила дівчат, посадила їх перед вогнем, дала їм хліба та молока. Але тільки вони почали їсти, як пролунав гучний стукіт у двері, і хтось сказав страшним голосом:

Фі-фай-фо-фам,
Дух людини чую там!
Хто це у тебе, жоно?

— Та це три бідні дівчинки, — відповіла та. — Замерзли, зголодніли. Вони скоро підуть. Ти вже їх не чіпай, чоловіче!

Велетень нічого не відповів, сів за стіл, наївся від пуза, а дівчатам наказав залишитися ночувати. Спати їх поклали на одному ліжку з трьома дочками велетня.

Молодшу сестру звали Моллі Ваппі, і вона була дуже розумною дівчинкою. Коли вони йшли спати, велетень надів на шию їй та її сестрам солом’яні шнурки, а своїм дочкам — золоті ланцюжки. Моллі Ваппі помітила це, зрозуміла, що діло нечисте, і вирішила бути напоготові. Почекала, доки всі не заснули міцним сном, а тоді вислизнула з ліжка, зняла з себе і сестер солом’яні шнурки, а з дочок велетня золоті ланцюжки. Одягла солом’яні шнурки на дочок велетня, а золоті ланцюжки на себе і на сестер і знову вляглася.

Посеред ночі велетень підвівся, узяв в одну руку важку палицю, а другою намацав у темряві солом’яні шнурки. Потім ударив палицею своїх власних дочок і вбив їх, а сам знову ліг і заснув задоволений —він був певен, що вбив подорожніх дівчат.

Тут Моллі Ваппі подумала, що настав час бігти, і якомога далі. Розбудила сестер, звеліла їм не шуміти, і всі три вислизнули з будинку і — навтьоки. Бігли-бігли до самого ранку, доки не побачили перед собою палац. А це був палац самого короля, і Моллі ввійшла туди і розповіла королеві про все, що сталося. На це король їй і каже:

— Ну, Моллі, ти дівчина розумна, – самого велетня перехитрила. А спробуй схитрувати ще! Дістань у велетня меч, що висить на спинці його ліжка, і я видам твою старшу сестру за мого старшого сина!

Моллі сказала, що постарається. Повернулася вона назад, тихенько і непомітно зайшла до будинку велетня і сховалась під його ліжком.

Ввалився велетень додому, наївся від пуза і ліг спати. Моллі зачекала, поки він не захропів, вилізла з-під ліжка. Перелізла через велетня і зняла з нього меч. Але коли вона перетягувала меч через ліжко, він задзвенів і велетень одразу ж прокинувся. Моллі з мечем у руках кинулась тікати геть.

Моллі все бігла і бігла, поки не добігла до «Моста-тонкого-як-волосок». Вона перебігла по мосту, а велетень побоявся— зупинився і крикнув:

— Ну, стережись, Моллі Ваппі! Посмій тільки ще раз прийти!

— Мені лише два рази, мостом залишилось пройти! – відповіла Моллі і втекла.

Так Моллі дістала королю меч велетня. І старший син короля одружився з її старшою сестрою.

Тут король і каже Моллі Ваппі:

— Молодець, Моллі! Спритно ти все це зробила! Але спробуй схитрувати ще спритніше. Візьми гаманець, що лежить у велетня під подушкою, і я видам твою другу сестру за мого другого сина.

І Моллі знову відповіла королеві, що постарається. Ось пішла вона до велетня, прокралася до його кімнати і сховалася під ліжком. А коли велетень повечеряв і захропів, вилізла, засунула руку під подушку і витягнула гаманець. Але не встигла вона вибігти з дому, як велетень прокинувся і кинувся за нею.

Моллі все бігла і бігла, поки не добігла до «Моста-тонкого-як-волосок». Моллі перебігла по мосту, а велетень побоявся — зупинився і крикнув:

— Ну, стережись, Моллі Ваппі! Посмій ще раз прийти!

— Мені лише один раз мостом залишилось пройти – відповіла Моллі і втекла.

Так Моллі дістала королю гаманець велетня. І другий син короля одружився з її другою сестрою.

Тут король і каже Моллі Ваппі:

— Розумна дівчина, Моллі! А якщо виявишся ще розумнішою і стягнеш у велетня з пальця обручку, я видам тебе за свого молодшого сина!

Моллі сказала королеві, що постарається. І ось вона знову пішла до велетня і сховалася в нього під ліжком. Велетень незабаром повернувся додому, наївся від пуза, завалився спати і захропів на весь будинок.

А Моллі вилізла, піднялася на ліжко, взяла велетня за руку і стала знімати обручку. Крутила, крутила її, нарешті зняла, але тут велетень як прокинеться та як схопить її.

— Нарешті я тебе впіймав, Моллі Ваппі! – вигукнув він. — Ну, кажи: якби я тобі так допік, як ти мені, щоб ти зі мною зробила?

— Я б посадила тебе в мішок разом з кішкою і собакою, — відповіла Моллі, — а ще б засунула туди нитки, голку та ножиці. Потім повісила мішок на стіну, а сама б пішла у ліс за палицею. Вибрала саму товсту палицю, а вдома поклала мішок на підлогу і почала тебе молотити, доки б ти дух не випустив.

— Ну що ж, Моллі, — сказав велетень, — так я і зроблю!

Дістав велетень мішок, запхав у нього Моллі, засунув туди кішку з собакою, та ще нитки, голку та ножиці, повісив мішок на стіну, а сам пішов у ліс за палицею.

Ось сидить Моллі в мішку і співає:

— Ой, якби ви тільки бачили те, що я бачу!

— А що ти бачиш, Моллі? – Запитує її дружина велетня.

Моллі їй жодного слова у відповідь — усе тільки співає-співає:

— Ой, якби ви тільки бачили те, що я бачу!

— Дай мені посидіти в мішку замість тебе, Моллі! — попросила дружина велетня. — Я хочу подивитись, що ти там бачиш.

Моллі прорізала ножицями дірку в мішку, взяла голку з нитками і вистрибнула геть. Потім допомогла дружині велетня залізти в мішок і міцно зашила його.

Дружина велетня посиділа-посиділа в мішку, нічого не побачила і почала проситися на волю. Але Моллі її й не слухала — сховалася за дверима й чекає.

Ось повернувся додому велетень із цілим деревом у руках, зняв зі стіни мішок і давай молотити по ньому щосили. Дружина кричить йому:

— Чоловіче, та це ж я, твоя жінка!

Але тут собака загавкав, кіт занявкав, і велетень не впізнав голосу своєї дружини. Тим часом Моллі вислизнула з-за дверей, а велетень помітив її і побіг навздогін.

Моллі все бігла і бігла, поки не добігла до «Моста-тонкого-як-волосок». Моллі перебігла по мосту, а велетень побоявся — зупинився і крикнув:

— Ну, стережись, Моллі Ваппі! Посмій ще раз прийти!

— Та навіщо, роззяво, тепер мені сюди приходити? – відповіла Моллі і втекла.

Принесла Моллі королю чарівну обручку і вийшла заміж за молодшого принца. А велетня вони більше у житті не зустрічали.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Моллі Ваппі":
Залишити відповідь

Читати казку "Моллі Ваппі" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.