Григір Тютюнник: Оповідання, твори
Григір Тютюнник (1931-1980) – український письменник-шестидесятник з яскравим талантом та дуже непростою долею. Репресії сталінських часів боляче відізвалися на всьому його роді: в 1930 році було заарештовано його діда по матері, а у 1937-му визнано «ворогом народу» спочатку – рідного дядька, а потім – і батька, якого Григір більше ніколи не бачив. Матір теж була далеко – майбутнього письменника взяли до себе родичі.
Життя надломленої дитини, майже сироти, болючі роздуми, увага до найменших відтінків життя – все це майже одразу почало відрізняти твори письменника. До літературної творчості він ставився дуже серйозно, як до важливої роботи, яку слід виконувати чесно та вдумливо. Насправді ж, ким Григір Тютюнник тільки не працював: слюсарем, токарем, вчителем, редактором, враховуючи різні тимчасові підробітки.
Звісно величезний життєвий досвід позначився на творчості письменника. Він не хотів наслідувати модні тенденції, вважаючи, що в центрі уваги будь-якого твору повинна бути людина з усіма її муками, пошуками та суперечностями. Певний час, шукаючи себе в літературі, він перебував під значним впливом свого брата Григорія Тютюнника. Висвітлювати правду життя – таким було кредо обох митців, і кожен знайшов свого вдумливого читача.
Григір Тютюнник був неореалістом, що заглиблювався у внутрішній світ своїх персонажів, не пропонуючи читачу якогось єдиного висновку чи моралі, а примушуючи його до роздумів і розуміння. Читати Тютюнника треба повільно, звертаючи увагу на деталі і поступово розкриваючи для себе діапазон характерів, вдач і доль, тонко розкритих автором.
Список творів:
Коментарі: 2
Додати коментар
Григір Тютюнник: Оповідання, твори: читати онлайн популярні, найкращі народні казки, авторські оповідання для хлопчиків, дівчаток, їх батьків. Твори, розповіді про кохання, Україну, природу, тварин в нашій онлайн-бібліотеці Proza. Якщо ви не знайшли бажану казку, оповідання чи категорію, рекомендуємо скористатись пошуком вверху сайту.
Останнім часом багато читаю як правило українських авторів.Дякую долі що познайомився з Тютюнником. Чесність його прози та вражаюча сила його слова ставлять як на мене цього автора в ряд кращих письменників двадцятого сторіччя
Як же класно Тютюнник описував побут і мислення жителів села середини 20 століття. Читаєш – і чітко бачиш все те перед очима. Однозначно, для мене це кращий український письменник своєї епохи і один з кращих загалом. Десь на рівні з Франком, тільки що той писав так само про жителів села 2 половини 19 століття. І ясно, чому Тютюннику за совка постійно пхали палиці в колеса: він в своїх творах зображав не якихось прилизаних міфічних персонажів, які мають відповідати всім канонам соціалістичного "реалізму", а справді живих людей, які часто не відповідали канонічному образу правильної "радянської людини".