Півник і двоє мишенят: Казка

Жили собі двоє мишенят — Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята, було, тільки й знають, що танцюють та співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться. Ото якось підмітав у дворі та й знайшов пшеничний колосок. «Круть, Верть, — став гукати півник, — а гляньте-но, що я знайшов!»

Поприбігали мишенята та й кажуть: «Коли б це його обмолотити…» — «А хто молотитиме?» — питається півник. «Не я!» — одказує одне мишеня. «Не я!» — каже й друге мишеня. «Я обмолочу», — каже до них півник. І взявся до роботи.

А мишенята й далі граються.

От вже й обмолотив півник колосок та й знов гукає: «Гей, Круть, гей, Верть, а йдіть гляньте, скільки зерна я намолотив!»

Поприбігали мишенята. «Треба, — кажуть, — зерно до млина однести та борошна намолоти». — «А хто понесе?» — питає півник. «Не я!» — гукає Круть. «Не я!» — гукає Верть. «Ну, то я однесу», — каже півник. Узяв на плечі мішок та й пішов.

А мишенята собі одно скачуть — у довгої лози граються.

Прийшов півник додому, знов кличе мишенят: «Гей, Круть, гей, Верть! Я борошно приніс».

Поприбігали мишенята, пораділи: «Ой півничку! Вже тепер тісто треба замісити та пиріжечків спекти». — «Хто ж міситиме?» — питає півник.

А мишенята знов своє. «Не я!» — пищить Круть. «Не я!» — пищить Верть.

Подумав, подумав півник та й каже: «Доведеться мені, мабуть».

От замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі нагоріло, посадив пиріжки.

Мишенята й собі діло мають: пісень співають, танцюють.

Аж ось і спеклися пиріжки, повиймав їх півник, виклав на столі.

А мишенята вже й тут. І гукати їх не треба. «Ох, і голодний я!» — каже Круть. «А я який голодний!» — каже Верть.

Та й посідали до столу.

А півник і каже: «Стривайте-но, стривайте! Ви мені перше скажіть, хто знайшов колосок». — «Ти», — кажуть мишенята. «А хто його обмолотив?» — «Ти», — вже тихіше відказують Круть із Вертем. «А тісто хто місив? Піч витопив? Пиріжків напік?» — «Ти», — вже зовсім нищечком кажуть мишенята. «А що ж ви робили?»

Що ж мали казати мишенята? Нічого. Стали вони тут вилазити з-за столу, а півник їх і не тримає. Хто ж отаких лінюхів пиріжками пригощатиме?

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Півник і двоє мишенят":
Залишити відповідь

Читати казку "Півник і двоє мишенят" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.