Про хитру ласочку й жадібну мишу: Казка

За давніх-давен жили собі в хатині одного селянина миша й ласочка. І був той селянин дуже бідний. Якось він захворів. Лікар, оглянувши його, сказав, що треба попоїсти очищеного кунжуту — тоді селянин ви­дужає.

Селянинові друзі роздобули трохи кунжуту і принесли йому. Хворий віддав кунжут дружині й попросив почистити його та висушити.

Дружина вимочила стебла й поклала їх на осонні, щоб ви­сохли.

Ласочка, вгледівши смачний кунжут, почала крадькома тягати по шма­точку в свого нору, аж поки перетягала майже весь кунжут.

А під вечір прийшла господиня, побачила, що кунжут десь подівся, і дуже здивувалася. Постояла вона трохи, а тоді сіла осторонь, щоб про­стежити, чи не прийде хто красти рештки кунжуту.

Ласочка вилізла з пори, побігла по кунжут, але, побачивши жінку, зрозуміла, що та пильнує її.

«Еге,— подумала ласочка,— це може для мене кепсько скінчитися! Тому, хто не думає про наслідки своїх вчинків, доля — не друг, а ворог. Треба, мабуть, зробити якусь добру справу, щоб зняти з себе провину!»

Хитра ласочка почала виносити з нори вкрадений кунжут і складати його на купу біля решти. А жінка, побачивши її за цією роботою, поду­мала: «Ну, звісно, не винна ласочка в крадіжці. Видно, вона носить кун­жут із нори злодія і цим робить нам добро. А за добро треба платити добром… Але я все ж таки повинна дізнатися, хто крав наш кунжут, і спіймати злодія!»

Хитра ласочка вгадала, про що думала жінка. Вона побігла до миші й сказала:

– Добрий день, сусідочко! Щасливий той, хто має добрих сусідів і дружить із ними!

А миша відповіла:

– Добрий день, люба! Як-добре, що ми з тобою сусіди і живемо друж­но! Але чому ти згадала про це?

– Наш господар зараз удома,— відповіла ласочка.— Він приніс ба­гато смачного кунжуту, і вся сім’я добре повечеряла. Але кунжуту за­лишилось ще багатенько. Тож візьми собі трохи, ти маєш на це більше права, ніж ті, які вже повечеряли.

Ласоччина мова дуже сподобалася миші, бо вона була недолуга й жа­дібна. Вона запищала й затанцювала від радості, заворушила-заграла вуш­ками і хвостиком — так закортіло поласувати їй кунжутом.

Миша вибігла з нірки її побачила, що кунжут сяє свіжістю й білістю, а поряд сидить жінка й стереже його, наготувавши палицю.

Жадібна миша, не в силі стримати себе, кинулась до кунжуту, заліз­ла в нього з головою й почала наминати, попискуючи від насолоди.

А жінка замахнулася палицею, вдарила мишу й розбила їй голову. Миша в ту ж мить сконала.

Правду кажуть люди:

«Жадібність до добра не доводить».

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Про хитру ласочку й жадібну мишу":
Залишити відповідь

Читати казку "Про хитру ласочку й жадібну мишу" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.