Притча про віслюка і колодязь

Якось провалився віслючок у колодязь і почав лементувати, закликаючи на допомогу. Господар почув його лемент і примчав рятувати, але зробити нічого не зміг, бо витягти тваринку з такої глибочіні було просто неможливо.

Тоді господар вирішив так: «Мій віслюк уже старий, так чи сяк йому лишилося недовго, тим паче мені давно вже кортіло придбати нову худобину. Та й колодязь зовсім сухий – треба його засипати і викопати новий. То чому б не вбити відразу двох зайців: засипати колодязь і закопати віслюка?..»

Аби не гаяти часу даремно, він тут-таки покликав сусідів, і ті, побравшись за лопати, гуртом заповзялися скидати в колодязь землю. Віслючок, звісно, змикитив, що й до чого, і почав голосити на всю горлянку, але люди не зважали і продовжували свою справу.

Невдовзі тваринка замовкла. А коли господар зазирнув у колодязь, то побачив неймовірну картину! Струшуючи зі спини землю і приминаючи її ногами, віслючок поступово рухався вгору. Незабаром, на превеликий подив селян, він вистрибнув із колодязя й опинився на волі!

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Притча про віслюка і колодязь":
Залишити відповідь

Читати казку "Притча про віслюка і колодязь" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.