Захочеш і гору зрушиш: Казка

Одна бідна вдова працювала день і ніч – вона дуже хотіла, щоб її єдиний син вчився в школі і став ученою людиною. Хлопчик, поки був малий, навчався дуже охоче. Він любив читати книги і читав їх уважно. Мати раділа, що її син працьовитий, старанний і розумний.

Але ось хлопчик підріс і став зазнаватися. «Я вже все знаю, і вчитися більше не треба», – вирішив він. Став лінуватися, перестав ходити в школу, а замість школи йшов кудись гуляти. А від матері приховував, що кинув школу.

Одного разу, гуляючи, він побачив при дорозі величезний камінь. На камені сиділа стара-стара жінка і щосили точила об камінь товсту залізну палицю. Хлопчикові здалося це смішним, і він запитав стару:

– Навіщо ви точите цю палицю об камінь?

– А я хочу з цієї палиці виточити тонку голку, – відповіла стара.

– З такою великою палиці ви хочете зробити голку? – з подивом вигукнув хлопчик і засміявся. Хіба ви зможете це зробити? Адже ви вже стара, і вашого життя не вистачить для цього.

– Хоч моя палиця і велика, але моя тверда воля ще більше, – сказала стара. – Я сьогодні точу цю палицю, завтра знову буду точити, і настане день, коли я все ж виточу з неї голку. Адже недарма кажуть: «Захочеш – гору зрушиш!» А ось ти, я знаю, ледар, не хочеш вчитися, хочеш обійтися своїм маленьким розумом. Та ще обманюєш свою матір. А вона, бідна, без відпочинку працює, тільки для того, щоб ти міг вчитися. Чи ж варто тобі байдикувати!

Хлопчик почервонів від сорому. Він вклонився старій, подякував їй за науку, повернувся в школу і став ще старанніше вчитися.

Коли хлопчик виріс, він став відомим вченим.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Захочеш і гору зрушиш":
Залишити відповідь

Читати казку "Захочеш і гору зрушиш" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.