Чому краб не має голови: Казка

Давним-давно, перш ніж людина прийшла порушити природний баланс, всі тварини мирно жили разом. Але в ті часи жодна з тварин не мала власних голови, крім слона, який був Царем тварин. У нього була велика колекція голів всіх форм і розмірів, які він зберігав у великій печері. Кожен раз, коли тварина бажала залишити селище, їй треба було піти до слона і попросити голову. Повернувшись до тваринного села, голова повинна була повернетись до королівської печери. І якийсь час це працювало дуже добре. Єдина проблема полягала в тому, що голів не було достатньо для всіх тварин. Завжди однієї було замало, і принаймні одна з тварин завжди повинна була залишитась в селищі.

Зрештою, деякі тварини були незадоволені тим, що кожен раз, коли вони хотіли виходити, їм доводилося витрачати час, щоб взяти голову, а потім повернути її знову і вони попросили слона про збори. Король погодився на зустріч, і було вирішено, що кожній тварині повинна бути дана власна голова, назавжди. Король почав робити всі приготування, а допомагав йому його секретар – краб, і коли все було готово і всі голови були викладені на сільській площі, він послав півня, якому для цього було надано голову, оголосити, що всі тварини повинні прийти на площу, щоб цар міг дати їм голову.

Півень обійшов всю село, і кожен, хто почув це повідомлення, кинувся на площу. Подумавши, що повідомив кожного, і вирішивши повернувся до площі, півень раптом помітив краба; без голови, він спускався до берега річки. Півень порадив йому швидко повернутися на площу, але краб просто знизав плечима. “Я секретар короля”, – сказав він, – “король залишить голову для мене, я в цьому упевнений. Мені потрібно прийняти ванну. Звидимось”. І він побіг по дорозі.

На сільській площі, де зібралися всі інші тварини, слон почав видавати голови. Він намагався переконатися, що кожна тварина отримала голову, яка їй підходить. Тому бегемот отримав дуже велику, товсту голову; носоріг отримав голову з лютими очима; жираф отримав довгу голову, що гармоніювала з довгою шиєю. Гієни ніхто дуже не любив, тому вона отримала найбридкішу голову, а антилопа, яку всі вважали найбільш витонченою з тварин, отримала найкрасивішу голову. Це продовжувалося весь ранок, поки всі тварини не отримали своєї голови. Король подякував півневі за його роботу, і вже збирався повернутися до свого палацу, коли краб повернувся назад. – Де ти ховався? – запитав король. “Я боюсь, що всі голови були видані, жодної не лишилось для тебе!”

Незважаючи на те, що краб дуже протестував, нічого вже змінити не можна було, і саме тому до сьогоднішнього дня краб живе без голови.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Чому краб не має голови":
Залишити відповідь

Читати казку "Чому краб не має голови" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.