Езоп – Людина і лев

Зустрілися якось чоловік з левом і пішли разом далі. Ідуть, гомонять про се, про те. По якомусь часі перекинулась розмова на рід людський та на лев’ячий. І кожен заходився свій вихваляти.

– Хіба є на світі хтось могутніший і прекрасніший за нас? – каже лев.- Люті звірі тільки зачують в лісі наш голос – щодуху втікають, куди очі світять, а що вже всіляка дрібнота, то нема що й казати – забирається в нори й потерпає зо страху. Навіть земля та вітер тремтять, як лев подає свій голос. Ніхто не годен його перемогти.

– Так, ніхто, крім людини, – відповідає супутник.- Бо людина – то найдовершеніше створіння на землі. її сила, помножена на розум, нездоланні. Все, що є живого на світі, боїться її. Одні звірі втікають від людини в такі місця, де не ступала її нога, інші скоряються їй і вірно служать все життя. Нема й не буде ніколи такої сили, що могла б збороти людину.

Отак розмовляючи, дісталися вони роздоріжжя, на якому стояла мармурова статуя – мисливець у двобої з левом. Мисливець переміг – притис звіра до землі. Побачив те чоловік і вигукнув:

– А що я тобі казав, леве? Тепер ти бачиш, що ми, люди, найгарніші з усіх створінь на землі й могутніші за будь-якого звіра?

Лев зареготав так, що, здавалося, грім гуркоче.

– Теж мені доказ! Скажи, хто вирізьбив цю статую? Людина, не хто інший! А коли б леви знали різьбярство, чи не побачив би ти хтозна-скільки статуй, які зображували людину, що її переміг лев і звалив додолу?!

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Езоп – Людина і лев":
Залишити відповідь

Читати казку "Езоп – Людина і лев" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.