Велика подорож малого мишеняти: Казка

Якось вирушило маленьке мишеня в подорож. Бубуся-миша напекла йому в дорогу коржів і провела до виходу з нори.

Вийшло мишеня рано-вранці, а ввечері повернулося додому.

– Ой, бабусю! – закричало мишеня. – Виявляється, я – найсильніший, найспритніший, найхоробріший в усій тундрі! А я про це не знав!

– Як же ти про це дізнався? – спитала бабуся.

– А ось як, – почало розповідати мишеня. – Вийшов я з нори, йшов, йшов і прийшов до моря. Море велике, хвилі по ньому ходять! Але я не злякався, кинувся у воду і переплив море. Навіть сам здивувався, як я добре вмію плавати.

– Де ж твоє море? – запитала бабуся.

– На схід від нашої нори, – відповіло мишеня.

– Знаю, знаю я це море, – сказала бабуся. Нещодавно проходив там олень, тупнув ногою, і в сліду застоялася вода.

– Слухай, що було далі, – продовжило мишеня. – Обсушився я на сонечку і пішов. Бачу стоїть гора, висока-височенна. Дерева на її верхівці за хмари чіпляються. Не обходити ж , думаю, гору. Розбігся і перестрибнув її. Навіть сам здивувався, як я високо стрибаю.

– І гору твою я знаю, – сказала бабуся. – За ямкою з водою стоїть купина, а на ній росте трава.

Мишеня зітхнуло, але продовжило розповідати.

– Іду я далі, дивлюся – б’ються два ведмеді. Білий і бурий. Ревуть ведмеді, один одному ламають кістки. Але я не злякався, кинувся між ними і розкидав їх у різні боки. Навіть сам здивувався, що один з двома ведмедями впорався.

Бабуся замислилася, а потім сказала:

– Ось хто твої ведмеді – біла міль і муха.

Тут мишеня гірко заплакало:

– Отже, я не сильний, не спритний і не хоробрий. Переплив копитний слід, перестрибнув купину, розкидав у різні боки міль та муху. Тільки й усього!

Але бабуся засміялася і промовила:

– Для такого маленького мишеняти і копитний слід – море, і купина – гора, і міль з мухою – ведмеді. Якщо ти всього цього не злякався, значить, ти й справді найсильніший, найхоробріший і найспритніший в усій тундрі.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобалась казка чи оповідання? Поділіться з друзями!
Категорії казки "Велика подорож малого мишеняти":
Залишити відповідь

Читати казку "Велика подорож малого мишеняти" українською мовою на сайті Proza онлайн: найкращі народні казки для дітей та дорослих. Повчальні казки для хлопчиків та дівчаток для читання у дитячому садку, школі або на ніч.